Ana Sayfa / Esnaf Kredisi / Ziraat Bankası EFT Ücreti Ne Kadardır ?
Ziraat Bankası EFT Ücreti

Ziraat Bankası EFT Ücreti Ne Kadardır ?

Banka ve kredi işlemleri artık hayatımızın her yerinde önemli yer teşkil ediyorlar. Dışarıya çıktığımızda ATM sıralarındaki insan sayısından da anlaşıldığı gibi birçok insanımız banka ve kredi işleriyle fazlasıyla uğraşıyor. Türkiye’nin en eski ve en güvenilir sağlam bankalarından biri olan Ziraat Türkiye Bankası Devlet destekli olmasıyla da göze çarpıyor. Ziraat Bankası EFT ücreti ne kadar? hakkında biraz bilgilendirme yapalım. Öncelikle bilmeniz gereken bazı şeyler var EFT işlemi bir banka ile başka banka arasında gerçekleşen işlemdir. Aynı bankadan bir karttan diğer karta para aktarma işlemi ise havale işlemidir.

Para transferi işlemini Ziraat Bankası ATM’lerinden internet şubelerinden ya da telefon ile gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankasından bir diğer Ziraat Bankası hesabına transfer gerçekleştirmek istiyorsanız bu işlemin internet şubesinden bedeli 1 TL’dir. Ziraat Bankası ATM hesabından bir diğer Ziraat Bankası hesabına aktarılan para sonucu alınan bedel ise 3 TL olarak belirlenmiştir. Eğer Ziraat Bankasına kasadan işlem yapacaksanız da 250.000 TL’ye kadar alınan bedel 10 TL’dir. Fakat yatıracağınız tutar 250.000 Türk Lirası üzerinde olduğu zaman bu rakam 30 TL’dir. Kasadan para yatırma işleminde maksimum tutar ise 500.000 TL olarak gösterilmektedir. Günümüzde yaygın şekilde kullanılan internet ile her şey aslında daha da kolay hal alıyor.

Uzay çağını yaşıyorken internet kullanmayı bilmeyen sayısı oldukça az olduğunu düşünüyoruz ve EFT işlemlerinde size internet bankacılığını tavsiye ediyoruz hem ayrıntılı bir biçimde incelemesi daha kolay hem de daha rahat. İnternet ile EFT işlemini gerçekleştirme tutarı 3 TL olarak belirlenmiş ve geç EFT durumunda ücret farkı yoktur. Mobil olarak da gerçekleştirebileceğimiz EFT işleminde bu şekilde alınacak tutar 2 TL olarak belirlenmiş ve yine geç EFT sonunda ücret farkı alınmamıştır.

Ziraat Bankası EFT Ücreti Şekillendirmesi 2017

  • 250.000 TL’ye kadar olanlarda = 10 TL
  • 250.000 TL üzeri = 30 TL
  • Maksimum yatırılabilecek tutar = 500.000 TL
  • İnternet aracılığı ile EFT = 3 TL
  • Mobil bankacılık ile EFT = 2 TL

Yeni İş İlanı

Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Çekebilir Mi ?

Kredi notu düşük olanlar kredi çekim işlerini bazı durumlarda da kullanabilir, mümkündür. Net bir açıklama ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir