Ana Sayfa / Yeni iş fikirleri / Solucan gübresi üreterek para kazanmak

Solucan gübresi üreterek para kazanmak

Solucan gübresi üreterek para kazanmak herkesin son yıllarda duyduğu ve merak ettiği bir olaydır. Solucan gübresi üretmek için öncelikli olarak bilgili olmanız gerekiyor. Zengin, koyu renkli olan bu gübrenin normal topraktan 11 kat daha zengin olduğu biliniyor.

Solucan Gübresi Üreterek Para Kazanmak

Normal topraktan 11 kat daha zengin bir şeyi kim istemez? Herkesin istediği bilindiği üzere, solucan gübresi üretmek ve pazarlamak son dönemlerde oldukça ticari pazarı geniş olan bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

Solucan gübresi üretmek ve toprağın veriminin artırılma işlemi, uzun dönemli olarak fayda sağlayacağından müthiş bir olumlu yön sağlar. Birçok bahçe sahibinin, solucan gübresi ile iflastan kurtulduğu söyleniyor. Toprağın yapısını zenginleştiren solucan gübresi, randımanı artırırken, sebze ve meyvelerin tadını pozitif anlamda iyileştirir. Bitkilerin tarlada uzun süre dayanıklı kalmasını sağlar. Solucan gübresi üreterek para kazanmak, artık ülkemizde de yaygın olan bir ticarettir.

Solucan Gübresi Nasıl Yapılır?

Solucan gübresi yapımı için öncelikli olarak malzemeler ve teçhizatların kurulumu gerekmektedir. Fidancılık yapan yerlerden ya da solucan çiftliklerinden satın alınan solucan gübresi ile başlangıç olarak 1 kilo solucan yani yaklaşık olarak 2000 solucan alabilirsiniz. Çok fazla ürediği bilinen bu solucanlar, sayıyı kendileri aldığı besinlere göre düzenli hale getirirler. Solucan gübresi üreterek para kazanmak herkesin yapabileceği, beceri ve akıl gerektiren, pozitif anlamda değer katan bir pazarlama stratejisinden oluşuyor.

2 plastik çöp kovası kullanarak en az 30 cm derinliğinde bir işlem gerçekleştirmelisiniz. Ayriyeten 1 adet saksı ya da tuğla, 1 adet gazete kullanmanız gerekiyor.

  • Açacağınız deliklere işaret koyun. İç içe yerleştireceğiniz kovalardan içinde yer alabilecek kova yanına, kapağına ve altına olmak üzere deliklere işaret bırakın. Her bölgeye 20’şer delik yeterlidir.
  • Delik açın. İşaretleri matkapla delin, kapağı ve yanları 2.4 mm’lik, dibini ise 4.7 mm’lik uç kullanarak delin.
  • Delik açılmayan kovaya tuğla koyun. delikli kova üstüne koyun ve ardından kovanın altında kovaya sıvı akışını sağlayın.
  • Tabakalar hazırlansın. Parçaladığınız gazeteleri, tabakaları yerleştirdikten sonra ıslak sünger kıvamına kadar ıslatın. Nemli yapın fakat çok yumuşak olmadığına dikkat edin.
  • Solucanlara gıda verin. Yemek artıkları solucanlar için en iyi seçenek olabilir. Fakat et, yağ, tereyağ, yoğurt ve kemikten uzak durun. Narenciye solucanlar için iyi bir seçenek olacaktır.

Ayriyeten üniversite öğrencilerinin merak ettiği Diyaliz Bölümü İş İmkanları programını ziyaret edebilir, Yurt Dışında Nasıl İş Bulunur? adlı makalemizi kaçırmamanızı öneririz.

Yeni İş İlanı

2017 Yılının En Karlı 4 Yatırım Sektörü

2017 Yılının En Karlı 4 Yatırım Sektörü

Gelişen teknoloji ile birlikte yaşamın her alanında eskiye nazaran köklü değişiklikler görmeye başladık. Düşüncelerimiz, davranışlarımız, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir