Ana Sayfa / Yeni iş fikirleri / Sokakta Midye Satmak

Sokakta Midye Satmak

Sokak satıcılarının ne kadar kazandığını hiç merak ettiniz mi? Neden birçok sokakta seyyar satıcı mevcut? Sokakta midye satmak isteyen kişilerin bilgilenmesi için bu yazımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Sokakta Midye Satmak

Midye satışı güzel ve kazançlı seçenek olarak görülür. Özellikle midye yemeyi çok seven kişilerin düşünüldüğünde haksız sayılmayız. Sokakta midye standı açımı için öncelikle ne yapmalısınız?

Standınızı düzenlemeli ve sokakta gıda satışının yapılması için gerekli ruhsat ve izinleri almanız gerekiyor. İlgili resmi kurumlardan gerekli olan ruhsat ve izinleri almadığınız takdirde ciddi şekilde para cezaları ödeyebilirsiniz. En kötü durumda da standınız ve malzemeleriniz komple alınır ve yatırımınız kaybolur.

Midye Satarak Ne Kadar Kazanılır?

Öncelikle midyelerinizi küçük, orta ve büyük olarak düzenleyin. Oturmak ve dinlenmek için alan yaratın. Ek olarak müşterilerinize peçeteli şekilde servis yapmayı unutmayın. Yanınızda kesinlikle limon, çöp torbası ve peçete bulundurun. Sokakta midye satmak için öncelikle amaç ve hedef kazanç belirlemelisiniz. Daha sonra midyelerin nasıl hazırlanacağı ve taze tutulacağı hakkında bilgi edinin. Yerinizi iyi seçin, park ve yürüyüş alanlarına ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde standınızı açmaya gayret edin.

Midye Dolma Nasıl Yapılır?

Tepsi içinde ışıl ışıl satılan midyeler, zarif biçimde dizilmesiyle süper bir görünüme kavuşur. Görüntünün bir de tadını çıkarırsanız, tadını beğenmeyen kalmaz. Sokakta midye satmak kadar nasıl yenmesi gerektiği de bilinmelidir. Öncelikle üst kabuk koparılır daha sonra pilav üstüne limon sıkılarak koparılan kabuğu kaşık gibi kullanarak pilavı almanız gerekir.

Midye dolmanın yapımı için gereken malzemeler;

 • 150 gr pirinç
 • 80 ml zeytin yağı ve ayçiçek yağı
 • 30 temizlenmiş ve tıraşlanan midye
 • 2 diş sarımsak
 • 1 ince doğranmış soğan
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 1 çay kaşığı kekik
 • 1 çay kaşığı yeni bahar
 • Su
 • 1 tutam tuz
 • İnce doğranmış maydanoz

Midye Dolma Hazırlanışı;

Demlendirme süresi 10 dakika, soğutma süresi ise 1 saat olarak bilinir. Pirinç geniş kaseye koyulur ve soğuk suyla yıkanır. Pirinçleri soğuk suda bırakarak 10 dakika bekletmelisiniz. Suyu boşaltmalı ve son kez durulamalısınız.

İnternetten para kazanmak isteyenler için Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır? rehberimizi okumanızı tavsiye ediyor ayriyeten Evde Şeker Yaparak Para Kazanmak isteyenler için bu yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Temizlenen midyeleri musluk altlarında ya da sıcak dolu kabın içinde 10 dakika bekletin. Yağı ısıtın, soğan, baharat ve sarımsağı 10 dakika kavurun. Süzülen pirinçlerle suyu 2 dakika pişirmelisiniz. Karıştırarak kapağı kapatın. 15 dakika ya da su emilene kadar pişirmelisiniz. Pirinci soğumaya bırakın.

Midyeleri hazırlayın, dar kısmından tutarak iki kabuğun arasına bıçak sokun. Nazik bir biçimde kabukları açın ve kırmamak için özenli davranın. Hafifçe açın, tamamen değil. Her midyeyi pirinçle doldurun, kapakları sıkıştırın ve kapatın. Ağız kısmını temizlemeyi ihmal etmeyin. Sokakta midye satmak için öncelikli olarak hedefinizi ve kazancınızı belirleyin, daha sonradan kazancınız size az gelmesin. 500 midyeden ortalama 40 TL kazanabilirsiniz. 2 günlük net kazancınız bu şekilde net olarak 200 TL ve masrafların çıktığında 150 TL gibi bir kazanç elde edebilirsiniz.

Yeni İş İlanı

2017 Yılının En Karlı 4 Yatırım Sektörü

2017 Yılının En Karlı 4 Yatırım Sektörü

Gelişen teknoloji ile birlikte yaşamın her alanında eskiye nazaran köklü değişiklikler görmeye başladık. Düşüncelerimiz, davranışlarımız, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir