Ana Sayfa / Haber / Öğrencilere En Uygun Banka Hangisidir ?
Öğrenciler İçin En Uygun Bankalar

Öğrencilere En Uygun Banka Hangisidir ?

Bankalar öğrencilere genelde düşük limitli kartlar verirler bu aslında kötü değil iyi bir durumdur çünkü öğrencinin borç yükü azda olsa azalmış oluyor öğrenciler düşük limitli kartları kullanarak fazla uçuk rakamlarda gezmeden kredi kartı sahibi olabiliyor ve kendini riske atma durumu da ortadan kalkmış oluyor. Ayrıca öğrencilere sunulan birçok kampanya ve fırsatlar çoğu hesaplarda bulunmuyor. Bankalar bir anlamda da öğrencileri de garanti altına almış oluyor. Unutmadan faiz oranlarından da bahsedelim öğrencilere verilen faiz oranları genelde çok düşük olur ve öğrencileri sıkıntıya sokmaz.

Öğrenci Kredisi Başvuru Koşulları Nelerdir?

 • 18-25 yaş arasında olmak
 • Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi
 • C vatandaşı olmak
 • Tüketici sözleşmesini imzalamak
 • Öğrenci belgesi (açık öğretim belgesi çoğu banka tarafından kabul edilmemektedir.)

Nasıl Başvurabilirim?

Öğrenci kredi kartına başvurmak için birden çok seçenek mevcuttur. Şubeye gidip başvurunuzu yapabilir ya da internet şubesinden giriş yaparak başvurabilirsiniz. Ayrıca mobil bankacılık işlemleri ile de başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bankanızın istediği evrakları teslim etmek zorunda olduğunuzu da unutmayın.

Bankaların öğrencilerine kredi kartları seçenekleri

 • İş Bankası – İş’te Üniversiteli
 • Garanti Bankası – Bonus Genç
 • HSBC – Campus
 • TEB – ÜniversiTEB
 • Yapı Kredi Bankası – Play
 • Axess – exi26
 • Ziraat Bankası – Genç Bankkart
 • Vakıfbank – Like

Akbank – Exi26

Akbank olarak yapılan axess olarak gösterilen bu kampanya boyunca ilk 2 yıl ücret alınmıyor fakat daha sonra yıllık kart ücreti olarak 20 TL kart sahibinden tahsil ediliyor. Öğrenciye özel 12 taksit ve 3 ay erteleme seçenekleri de bu kampanyada mevcut.

Garanti – Bonus Genç

Garanti Bankasının bu kampanyasında 2 yıl boyunca öğrencilerden ücret alınmaz ve garanti bankasının yoğun ATM sayısı sayesinde sürekli ve hızlı olarak kredi çekimi sağlamak mümkün

Yapı Kredi – Play

Yıllık ücreti 76 TL olan Yapı Kredi Play kampanyasında 1000 TL gibi bir limit vardır. Öğrenci belgeniz ile gittiğiniz takdirde yıllık ücret ödemeyeceksiniz.

Vakıf Bank – Like

Vakıf Bank like kampanyasının yıllık ücreti 12 TL olarak belirlenmiş ve elektronik posta tarzı seçeneklerde ekleyip öğrencilere farklı alternatifler sunmuşlardır.

HSBC – Advantage Campus

Bu kampanyada yıllık ücret 42 TL olarak belirlenmiştir. Fakat bu kampanyanın farkı düzenli ödemeleriniz ile hesap limitinizi arttırma şansınız vardır.

İş Bankası – İş’te Üniversiteli

Öğrencilerin en çok kullandığı kart olarak bilinen bu kart yıllık aidat almamaktadır. Fakat limiti 400 TL olarak belirlenmiştir ama düzenli ödeme ve her ay düzenli yatırım ile limit arttırma şansı vardır.

TEB – ÜniversiTEB

Bonus özellikli bir kart olduğu için bu kartı kullandığınızda birçok kampanyadan yararlanma fırsatınız vardır. Yıllık ödeme ücreti 6.9 TL’dir. Ayrıca hafta içi 50 TL yüklediğinizde hafta sonu sinemadan %50 indirim kazandırıyor.

Ziraat Bankası – Genç Bankkart

Maksimum kart özelliği olan bir kredi kartıdır. 5 yıl boyunca öğrencilerden yıllık ödeme almamaktadır ve lisans öğrencilerine 500 TL limit vermektedir. Bu rakam yüksek lisans öğrencilerinde 800 liradır ve doktora öğrencilerinde 950 lira olarak belirlenmiştir.

Yeni İş İlanı

Kredi Kartı ile MTV Ödeme

Kredi kartı ile MTV ödeme nasıl yapılır öncelikle motorlu taşıt vergisi kredi kartı ile ödemeyi ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir