Ana Sayfa / Esnaf Kredisi / İşsiz İnsanlar Kredi Çekebilir Mi ?
İşsiz İnsanlar Kredi Alabilir Mi

İşsiz İnsanlar Kredi Çekebilir Mi ?

Hiçbir işi olmayan insanların kredi çekme ihtiyaçları tabiki de olabiliyor. Onlarda aciliyet durumunda bankalara kredi için başvurabilirler. Ancak işsiz olduğu için bankaya gitmekten çekinen bir sürü insan var. Ancak bu konuda herkesin bilmesi gereken durum şu; önemli olan iş sahibi olmak değil bankadan çekilen paranın zamanında düzgün ödeme şekliyle geri verilmesidir. Yani işsiz olan kişilerde kredi çekme hakkına sahiptirler. Tabi ki bankalarında bu krediyi vermek için şartları vardır bu şartlar ise gelir durumu gösteren herhangi bir belgenizin olması gerekir. Kredi çekmek isteyen kişinin üstünde ipotek olarak verebileceği ev, dükkan veya herhangi bir gayrimenkülünüz olması gerekir. Yani ipotek ettirebilicek bir mülkünüz var ise kredi çekme hakkına sahipsiniz demektir.

Bankalar aracılığı ile yaptığımız ticaretlerde kredi notumuz yüksekse yani zamanında ödemelerimizi gerçekleştirmişsek bankanın bize bir güveni olacaktır ve bu insanlar da kredi çekmek için bankaya başvurabilir ve kredi çekme hakkına sahip olurlar. Eğer durum çok aciliyetten ibaret ise bu kredi için bir kefil bulmanızda başka bir yöntemdir. Kefil olmak bu zamanlarda çok zorlaştı çünkü kefil olan kişi o borçtan krediyi çekenden sonra borçtan sorumlu olan kişidir. Bu kefillerinde normal olarak bankaların istediği kriterleri yerine getiren bir birey olması istenir. Durum bundan ibaret oluncada kefillerin ya gayrimenkul ya da  sabit maaşı olması tabiki bankalar tarafından istenen en büyük kefil kriterlerindendir.

6 Aya Kadar Sigorta Primi Ödenmiş Mi

İşsiz insanların kredi başvurularında, bankaların baktığı ilk olay başvuru yapan kişinin 6 ay öncesine kadar bir sigorta primi yatırıldımı yatırılmadığımıdır. Sigorta primi ile alakalı bu şartın sağlanması durumunda bankalar başvuru yapan kişi çalışmıyorsa bile kredi verilebiliyor. Sigorta primi sahibi olmak başvuru öncesinde 6 ay geçerli olsa bile kredi için yeterli olmayabiliyor. Bu durumda kişi çalışmıyorsa bile mutlaka bi belgeli gelir sahibi olması ve bu belgeyle bankayla iletişime geçmesi şart.

Gayrimenkul Sahibi İşsizler Öncelikli

İşsiz bir insanın üstünde gayrimenkulü var ise kişinin kredi başvurusundan olumlu yanıt almasını sağlayabilir.

Yeni İş İlanı

Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Çekebilir Mi ?

Kredi notu düşük olanlar kredi çekim işlerini bazı durumlarda da kullanabilir, mümkündür. Net bir açıklama ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir