Ana Sayfa / Esnaf Kredisi / İş Bankası IBAN Numaralarını Öğrenme
IBAN Numaralarını Öğrenmenin Yolları
IBAN Numaralarını Öğrenmenin Yöntemleri

İş Bankası IBAN Numaralarını Öğrenme

IBAN bankanın güncel müşteri hesaplarının yerine kullanılan 26 haneli sayı birimidir. Para transferi konusunda gayet hızlı ve sıfır hata ile uygulama yapabilirsiniz. Uluslararası banka hesabı olarak da geçer. Merkez Bankasının düzenlemesi ile 01.01.2010 tarihinden itibaren bütün bankalardaki hesap numaralarını IBANA dönüştürerek müşteriler yurt içinde bütün yapacakları para transferlerini IBAN kullanarak yapacaklar. Yine yurt içi ve yurt dışı olmak üzere para transferlerinde de hesap numarası yerine kullanmamız gereken şey IBAN olacak.

İş Bankası Hesap Tipi

Hesap tipi seçeneği seçerken vadeli ve vadesiz seçeneklerinden size en uygun olanı seçip doğru olanı yapmanızı tavsiye ederiz. Eğer döviz işlemleri için IBAN numaranızı öğrenmek istiyorsanız vadesiz DTH seçeneğini seçmeniz gerekecektir. DTH ne diye merak ediyorsanız o da döviz tevdiat hesabı olarak geçiyor.

İş Bankası Şube Kodu Nedir ?

Şube kodu bilgileriniz her bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Hangi bölgeden hesap açtıysanız o bölgenin şube kodunu öğrenmek için internet sitesinden veya şubeye giderek şube kodunuzu öğrenebilirsiniz. Şube kodu sizi bağlı olduğunuz İş Bankası şubesiyle iletişiminizi sağlamaya da yarayacak bir koddur.

Hesap Numarası Nedir ?

Hesap numarası işlem yapmak istediğiniz hesabın numarası demektir. İnternet şubesine bilgileri doğru girdiğiniz zaman hesap numaranızı öğrenebilir ve hesap işlemlerini yapabilirsiniz.

IBAN Numarasını Nasıl Öğrene Bilirim ?

Mevcut hesap numaralarınız yerine kullanacağınız IBAN numaranızı bankanızın internet şubesinden sorgulayarak öğrenebilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra zaten büyük bir kısım IBANINI öğrenebiliyor. İnternet şubesi hesabı olmayan üyeler ise bankalarına giderek ya da telefondan iletişim kurarak IBAN numaralarını öğrenebilirler. Bazı bankalar mevcut müşterilerinin IBAN numaralarını öğrenmesi için internet sitelerine araçlar kısmına IBAN öğrenmeyi koydular. İşte IBAN numaralarını internetten öğrenebileceğiniz birkaç bankanın ismi;

 • Garanti Bankası IBAN sorgulama
 • Akbank IBAN sorgulama
 • TEB IBAN sorgulama
 • HSBC IBAN sorgulama
 • ING BANK IBAN sorgulama
 • Finansbank IBAN sorgulama
 • Halkbank IBAN sorgulama
 • İş Bankası IBAN sorgulama
 • Vakıfbank IBAN sorgulama
 • Yapı Kredi IBAN sorgulama
 • Ziraat Bankası IBAN sorgulama

Yeni İş İlanı

Kredi Notu Düşük Olanlar Kredi Çekebilir Mi ?

Kredi notu düşük olanlar kredi çekim işlerini bazı durumlarda da kullanabilir, mümkündür. Net bir açıklama ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir